Dažniausiai užduodami klausimai


Kas yra slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos?

Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos apima gydymo, slaugos, kitas minimalias sveikatos būklės palaikymo paslaugas / priemones bet kurio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis. Taip pat – neįgaliesiems ir kitiems pacientams, kai yra aiški ligos diagnozė ir nereikalingas aktyvus gydymas bei kontraindikuotina medicininė reabilitacija. Pacientai į asmens sveikatos priežiūros įstaigą (ASPĮ) hospitalizuojami, kai yra nustatyta galutinė diagnozė ir nereikia tirti papildomai.

Kokiais atvejais galiu nemokamai gauti slaugos paslaugas?

Gydytojai spendžia, ar pacientui būtinos stacionarios palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos. Slaugos paslaugoms gauti reikia siuntimo, kurį išduoda šeimos gydytojas arba ligoninės, jei pacientas gydomas ligoninėje, gydytojas.

Asmuo turi būti apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu. Paslaugos yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų iki 120 dienų per kalendorinius metus.

Ar slauga ir reabilitacija – tas pats?

Neretai artimieji slaugos ligoninėje tikisi aktyvaus gydymo, specialistų konsultacijų, aktyvios reabilitacijos programos. Reabilitacijos paslaugas, ambulatorines ir stacionarias, teikia kitos specializuotos įstaigos. 

Kas yra paliatyviosios pagalbos paslaugos?

Paliatyviosios pagalbos paslaugos  – tai paciento, sergančio nepagydoma progresuojančia liga, pasiekusia su gyvybe nesuderinamą stadiją, ir jo artimųjų gyvenimo kokybės gerinimo priemonės, lengvinančios fizines ir psichologines kančias, padedančios spręsti kitas psichosocialines ir dvasines problemas. Šios paslaugos gali būti teikiamos stacionare, dienos stacionare arba ambulatorinėmis sąlygomis. Norint gauti paliatyviosios pagalbos paslaugas stacionare, būtinas gydančiojo gydytojo siuntimas.

Nepaisant to, ar pacientui jau buvo suteiktos stacionarinės slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos (iki 120 dienų per metus), paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos neribojant šių paslaugų teikimo trukmės.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-12-30 13:30