Apie mus

Asmens sveikatos priežiūros pirminio lygio stacionarinė pelno nesiekianti įstaiga, teikianti stacionarines palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos paslaugas, apmokamas Kauno  teritorinės ligonių kasos. Įstaigos dalininkė yra Kauno miesto savivaldybė. Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos gali būti finansuojamos PSDF lėšomis iki 120 dienų per kalendorinius metus, paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos neterminuotai.
Šiuo metu ligoninėje yra 257 lovos, jų tarpe 32 lovos skirtos paliatyviosios pagalbos paslaugoms. Slaugos ligoninėje dirba: gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojai, slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutai, masažuotojai, socialiniai darbuotojai. Administracijos sprendimu gali dirbti ir kiti sveikatos priežiūros specialistai. Mūsų įstaigoje yra dvasinis asistentas, med. psichologas. Medicinos darbuotojų komandai padeda savanoriai. Į komandos darbą stengiamasi įtraukti ir paciento artimuosius.
Stacionarinė palaikomojo gydymo ir slaugos paslauga apima gydymo, slaugos, kitas minimalias sveikatos būklės palaikymo paslaugas / priemones bet kurio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, kai yra aiški ligos diagnozė ir nereikalingas aktyvus gydymas bei kontraindikuotina medicininė reabilitacija. Tai minimalios sveikatos būklės palaikymo paslaugos / priemonės teikiamos pacientui, siekiant išsaugoti individualų fizinį aktyvumą ir pagal galimybes palaikyti organizmo funkcinį pajėgumą.
Paliatyvioji pagalba –  tai ligonio, sergančio pavojinga gyvybei, nepagydoma, progresuojančia liga, ir jo artimųjų gyvenimo kokybės gerinimo priemonės, užkertančios kelią kančioms ar jas lengvinančios padedančios spręsti kitas fizines, psichologines ir dvasines problemas. Tai medicinos mokslo ir praktikos šaka, besirūpinanti pacientais, sergančiais toli pažengusia liga, kai prognozė ribota ir gydymo tikslas – gyvenimo kokybė.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-12 09:41