Naujiena

Pacientų lankymo tvarka

2022 05 05

PACIENTŲ LANKYMO TVARKA

1. Ligoninės pacientų lankymą, organizuoja ir vykdo Ligoninės skyriaus, kuriame gydomas pacientas, socialinis darbuotojas. Pacientų artimieji telefonu suderina apsilankymo datą ir laiką ir vietą (Ligoninės patalpa, Ligoninės teritorija) su skyriaus socialiniu darbuotoju. Socialinė darbuotoja darbo dienos pradžioje pateikia dirbančiam personalui lankytojų sąrašą.
  2.  Pacientai lankomi Panemunės ir Vičiūnų skyriuose nuo 15:00 iki 17.00 val., Petrašiūnų skyriuje nuo 11:00 iki 12:00 val. ir nuo nuo 15:00 iki 17.00 val.. Dėl svarbių aplinkybių negalint lankyti pacientų nurodytu laiku, pacientų artimieji telefonu suderina apsilankymo datą, laiką ir vietą (Ligoninės patalpa, Ligoninės teritorija) su pacientą gydančiu gydytoju ar skyriaus vedėju.
  3. Ligoninės pacientų lankymo ribojamai:
3.1.     palatoje vienu metu gali būti tik vienas lankytojas.
3.2.     Petrašiūnų ir Vičiūnų skyriuose leidžiama lankyti 10 lankytojų per dieną darbo dienomis ir 5 lankytojai per dieną, savaitgaliais ir švenčių dienomis. Panemunės skyriuje leidžiama lankyti 15 lankytojų per dieną darbo dienomis ir 7 lankytojai per dieną, savaitgaliais ir  dienomis.
3.3.     esant terminalinei Ligoninės paciento būklei – lankytojų skaičius ribojamas nėra;
3.4.     apsilankymo trukmė, lankant pacientą Ligoninės patalpose 30 min;
3.5.     apsilankymo trukmė, lankant pacientą Ligoninės teritorijoje 60 min.;
3.6.     esant nepalankiai epidemiologinei situacijai (užkrečiamųjų ligos protrūkiui ar kt.) – pacientų lankymas draudžiamas. Informacija apie lankymo draudimą bei draudimo terminą skelbiama Ligoninės internetinėje svetainėje.
  1. Lankyti pacientus gali tik asmenys, neturintys ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas). Prieš patekdami į Ligoninės skyrių ir išeidami iš jo, lankytojai turi atlikti rankų antiseptiką bei viso lankymo metu privalo dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemones (kaukę ar respiratorių, ar k.t. (suteikia Ligoninės administracija)). Lankytojas lauko rūbus privalo palikti rūbinėje.
  2.  Ligoninės pacientų lankymo metu, artimiesiems leidžiama perduoti pacientams smulkius namų apyvokos daiktus (rūbai, higienos priemonės ir pan.) ir maisto produktus. Maisto produktai privalo būti švieži, supakuoti vienkartinėse pakuotėse, ant pakuočių turi būti užrašyta paciento vardas pavardė bei paciento palatos numeris. Atnešamas bei paliekamas maisto produktų kiekis turėtų būti suvartotinas vienos paros laikotarpiu. Alkoholinius gėrimus ir tabako gaminius perduoti pacientams draudžiama.
  3.  Ligoninės pacientų lankymas registruojamas „Ligoninės pacientų lankymo žurnale“ (1 priedas). Registravimą pildo skyriaus vedėjo deleguotas Ligoninės personalas. Visi atvykę lankytojai registruojami į pacientų lankymo žurnalą “ (1 priedas).
Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-05 15:22